Funkcjonariusze KAS walczą z przemytem papierosów (WIDEO)

fot.KAS
0 1 476

Funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Koroszczynie skierowali do przeskanowania urządzeniem rentgenowskim samochód ciężarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Obraz ze skanera potwierdził, że w podłodze naczepy ukryty jest nielegalny towar.

Funkcjonariusze celno-skarbowi wydobyli z podłogi w sumie 51 131 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. Papierosy, trzech różnych marek, opatrzone były białoruską akcyzą.

Prawdopodobnie zatrzymane na granicy wyroby tytoniowe miały trafić do nielegalnej sprzedaży w Polsce, ale niewykluczone, że nielegalny transport był skierowany do innych krajów Unii Europejskiej.

Na przejściu  granicznym w Hrebennem podejrzenia funkcjonariuszy KAS wzbudził bus, którym podróżowali obywatele Ukrainy. Szczegółowa kontrola pojazdu ujawniła, że tylna część pojazdu jest wyłożona papierosami.

Kontrabanda była ukryta w podłodze, bokach i dachu pojazdu. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 9400 paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy, o wartości rynkowej ponad 130 tys. zł.

W obu przypadkach w stosunku do osób podejrzanych o przemyt zostało wszczęte postepowanie karne skarbowe. Papierosy oraz samochody zostały zajęte jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

źródło:KAS

Zostaw odpowiedź