Aresztowania wśród Camorry, okradali konkurentów i sprzedawali ich narkotyki

fot. aresztowany jeden z członków mafii, Guardia Civil
0 3 169

Członkowie jednej z rodzin Camorry zostali aresztowani po tym jak ukradli narkotyki innym handlarzom, a następnie sprzedawali je na ulicy.

14 członków klanu „Maranella” zostało schwytanych przez policję. Kolejnych siedmiu jest przesłuchiwanych w sprawie kradzieży i brutalnego ataku na wrogi gang na wybrzeżu Hiszpanii, w Costa del Sol.

„Dzięki operacji Maverick II rozbiliśmy jeden z największych i najbrutalniejszych międzynarodowych gangów narkotykowych, na terenie Costa del Sol” – mówi rzecznik hiszpańskiej Guardia Civil.

Władze podają, że członkowie Marranella pozyskiwali narkotyki na wszystkie możliwe sposoby, łącznie z okradaniem innych gangów.

Podczas dokonywania kradzieży przestępcy zachowywali się niezwykle brutalnie. Bez wahania sięgali po broń, podczas porwań okolicznych handlarzy.

Mieli także kupować towar od brytyjskich obywateli w Hiszpanii.

Funkcjonariusze ostatecznie przejęli około pół tony haszu.

Część narkotyków była dostarczana do Rzymu. Towar ukrywano w kamperze, którym jechali zazwyczaj kobieta i mężczyzna, pod przykrywką pary udającej się na wycieczkę.

fot. odnaleziona kryjówka na farmie, Guardia Civil

Policja znalazła także kryjówkę, na jednej z farm w Cadiz. W ukrytej piwnicy można było przechować nawet tonę narkotyków, które później trafiały do Włoch.

Klan Marranella jest kierowany przez Era Giuseppe oraz jego synów. Jeden z nich został aresztowany podczas policyjnej operacji. Drugi uciekł i prawdopodobnie ukrywa się we Włoszech.

źródło: foxnews.com

Zostaw odpowiedź