Działania EUROPOL-u na terenie Polski – 6 osób zatrzymanych

fot.pixabay
0 1 470

Jak podaje wczorajszy komunikat na stronie EUROPOL-u, śledztwo w sprawie ruszyło we wrześniu 2018 roku. Projekt CARGO – to operacja przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym specjalizującym się w kradzieżach cargo.

W styczniu około 200 funkcjonariuszy policji i straży granicznej z Polski, Czech, Austrii i Niemiec przeprowadziło akcje aresztowania podejrzanych o ponad 40 przypadków kradzieży cargo na ternie całej Europy.

6 osób aresztowanych zostało w Warszawie i Gdańsku na gorącym uczynku w trakcie wyładunku towarów o wartości około 100 tysięcy euro. Pozostali 4 podejrzani zostali schwytani podczas przeszukań posesji.

Ponadto polskie organy ścigania odzyskały majątek pochodzący z nielegalnego źródła o wartości 600 tysięcy euro.

Przestępcza siatka miała działać na terenie Polski, Dani, Włoch, Austrii, Czech i Słowacji. Grupa była dobrze zorganizowana, a jej członkowie mieli przypisane zadania.

Jedni byli odpowiedzialni za typowanie i wybieranie ładunków do kradzieży. W nocy na parkingach rozcinali plandeki ciężarówek, i kiedy znaleźli interesujące ich towary do akcji wkraczała kolejna grupa.

Jej zadaniem z kolei było załadowanie kradzionych dóbr na inne ciężarówki z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi, następnie powrót do Polski, gdzie skradzione ładunki były przechowywane i ostatecznie sprzedawane.

źródło: europol.europa.eu

Zostaw odpowiedź