Dwóch skazanych uciekło z więzienia. Zostawili wiadomość z wyjaśnieniami oraz podali datę powrotu.

Fot. więzienie Rebibbia, mat. prasowe
2 13 229

Jak przekazały włoskie media do sytuacji doszło na początku miesiąca w Rzymie. Dwóm osadzonym udało się uciec z zakładu karnego. Zostawili oni jednak wiadomość.

Dwaj zbiegowie to 40-letni Davad Zukanovic oraz jego kuzyn 46-letni Lil Ahmetovic. Skazani odbywali wyroki między innymi za oszustwa oraz przyjmowanie skradzionych towarów. W zakładzie karnym mieli przebywać do 2029 roku.

W nocy 2 czerwca udało im się wydostać z więzienia Rebibbia. Mężczyźni wykorzystali wąż strażacki, który leżał pozostawiony na dziedzińcu.

Zanim dokonali ucieczki w celi zostawili notatkę wyjaśniającą, że mieli osobiste powody, by uciekać. – informuje La Repubblica.

Skazani pozostawili wiadomość do strażników z informacją dlaczego uciekli oraz kiedy planują wrócić. Jak przekazał dziennik, który zacytował treść listu do podjęcia takich decyzji zmusiła ich „potrzeba ochrony swoich dzieci przed paskudnym biznesem, w który się wpakowali”.

Jako, że ich małżonki również odsiadują kary pozbawienia wolności, mężczyźni wyjaśnili, że tylko oni mogą uporać się z tym problemem. Na koniec uciekinierzy zapewnili, że wrócą mniej więcej w ciągu 15 dni, kiedy uda im się wszystko naprostować.

Źródło: La Repubblica

 

2 Komentarze
  1. Paweł mówi

    XXI wiek i ciągle takie rzeczy 😀

  2. Fred mówi

    A pewnie, że tak! Kalendarze się zmienają, świat się zmienia, ale natura ludzka ciągle bez zmian!

Zostaw odpowiedź