Droga do zatracenia (2002)

fot. kadr z filmu
0 1 325

Film wyreżyserowany został przez Sam’a Mendes’a, znanego między innymi z American Beauty, czy też dwóch części James’a Bond’a. Natomiast za scenariusz odpowiedzialny jest David Self.

Premiera filmu odbyła się 12 lipca 2002 roku pod tytułem orginalnym „Road to Perdition”. Scenariusz powstał w oparciu o komiks o tym samym tytule, autorstwa Maxa Allana Collinsa i Richarda Piersa Raynera.

Główny bohater, Michael Sullivan (Tom Hanks) jest zawodowym zabójcą pracującym na zlecenie irlandzkiego gangu w dotkniętej wielkim kryzysem Ameryce lat 30.

Szefem gangu jest sędziwy John Rooney (Paul Newman), który niegdyś wziął Michaela pod swoje skrzydła, a dziś traktuje go niemal jak rodzonego syna. Michael mieszka w wielkim domu, ma żonę, Annie (Jennifer Jason Leigh) i dwóch dorastających synów, Michaela juniora (Tyler Hoechlin) i Petera (Liam Aiken).

Rooney także ma syna, Connora (Daniel Craig), który coraz częściej zawodzi pokładane w nim nadzieje. Connor nie może znieść władzy ojca, ani względów, które ten okazuje Michaelowi… 

Na ekranie pojawiają się tacy aktorzy jak Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law, Daniel Craig czy Stanley Tucci.

W 2003 roku wygrał on jedną z sześciu nominacji do Oscara. Za najlepsze zdjęcia, statuetkę przyznano Conrad’owi L. Hall’owi.

źródło: filmweb.pl

Zostaw odpowiedź