Dom w Policach, w którym ukrywali się zabójcy z El Chico

fot. dom przy Goleniowskiej 10/ Mafia PL
0 6 129

Dom przy ul. Goleniowskiej 10 w podszczecińskich Policach. To tu Konrad B.  ukrywał kilerów z El Chico.

W lipcu 1995 r. grupa zabójców wtargnęła do klubu El Chico w Poznaniu. Nie przebierali w środkach. Od ciosów nożem zginął ochroniarz. Drugi, postrzelony w brzuch i uda, został ciężko ranny. Dopiero po kilkunastu latach zatrzymano, a w 2015 r. skazano na 25 lat więzienia jednego z napastników, Aleksandra S.

W domu przy Goleniowskiej, „przechowywać” miał ich Konrad B., człowiek związany ze szczecińskim półświatkiem.

Jak sam opowiedział:

– „W połowie lat 90. mieszkałem w Policach przy ul. Goleniowskiej, to była posesja Pawła S. Prowadziłem z nim sieć lombardów. Pewnego dnia zostałem poproszony przez Pawła o przechowanie trzech Rosjan. Z relacji Pawła wynikało, że prosił go o to Marek M. „Oczko”. Przywiózł ich do mnie jaguarem Rafał Ch. „Czarny” .Ulokowałem panów na dole, bo ja zajmowałem górną część domu”

Mówił także, że według umowy, Rosjanie mieli nie ruszać się z domu, a o wydarzeniach w Poznaniu dowiedział się z telewizji.

Dodał też, że sytuacja została przeniesiona na mały ekran i ukazana w 6 i 7 odcinku serialu „Odwróceni”, przy których współpracować miał właśnie Konrad B.

15 maja 2018 roku szczeciński sąd ogłosił umorzenie sprawy z El Chico. „Oczko” więc, w związku z tą sprawą może odetchnąć, choć jak poinformował sędzia Michał Tomala „Nie oznacza to, że oskarżeni zostali uniewinnieni. Sprawa jest umorzona, bo zarzuty się przedawniły”.

źródło: GW/ Mafia PL

 

Zostaw odpowiedź