149 drzewek konopi zajętych przez kryminalnych

0 895

149 zabezpieczonych krzaków konopi indyjskiej oraz dwie osoby zatrzymane to finał akcji pajęczańskich kryminalnych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Sulmierzyce. Teraz zatrzymanym mężczyznom grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Pajęczańscy kryminalni, 2 sierpnia 2018 r., zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Sulmierzyce podejrzewanego o uprawę konopi indyjskiej.

Do zatrzymania doszło w związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł posiadać środki odurzające. Po sprawdzeniu terenu posesji, policjanci znaleźli 149 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu.

Z takiej ilości roślin można było uzyskać około 5 kg suszu o czarnorynkowej wartości 140 tys. złotych.

Trzy dni później – 5 sierpnia 2018 r. – został zatrzymany 44-letni mieszkaniec Bełchatowa, który był pomysłodawcą nielegalnego biznesu. Mężczyzna posiadał przy sobie susz konopi indyjskiej.

Jak ustalono, 44-letni Bełchatowianin był już wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa. Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za to przestępstwo grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: foto,txt : policja.pl

Zostaw odpowiedź