Dokonali skoku stulecia i ukradli biżuterię za miliard euro! Złodzieje wpadli w ręce policji (VIDEO)

Fot. nagranie z monitoringu, mat. prasowe
0 4 677

Berlińska policja we wtorek poinformowała o zatrzymaniu trzech podejrzanych w związku z kradzieżą drogocennych przedmiotów ze skarbca królewskiego Zielone Sklepienie w Dreźnie.

W obławie na rabusiów udział wzięło ponad 1600 funkcjonariuszy policji. Przeszukali oni 18 miejsc, w tym mieszkania, garaże oraz pojazdy. Akcje przeprowadzono głównie w dzielnicy Neukoelln.

Głównym celem poszukiwań były skradzione skarby oraz próba uzyskania dowodów w postaci urządzeń elektronicznych, odzieży czy narzędzi, które wykorzystano podczas napadu.

Niemiecki dziennik „Bild” przekazał, że wszystkie przeszukane obiekty są powiązane z drugą największą organizacją przestępczą w Berlinie – arabskim klanem Remmo.

O gangu zrobiło się głośno w ostatnim czasie, gdyż prowadził on krwawą wojnę z czeczeńskimi przestępcami. Starcia zakończyły się tymczasowym pokojem wynegocjowanym przez mistrza świata w boksie, o czym niedawno informowaliśmy – Mistrz świata w boksie wynegocjował rozejm pomiędzy berlińskimi klanami.

Fot. skradziona biżuteria, mat. prasowe

Włamanie do skarbca w Dreźnie było jedną z największych tego typu akcji w historii kraju. 25 listopada 2019 roku rabusie najpierw odcięli prąd w budynku, podpalając skrzynkę elektryczną, a następnie weszli przez okno do Zielonego Sklepienia, które znajduje się w królewskim pałacu.

W kilka minut wybili siekierami witryny i ukradli złotą biżuterię, drogocenne diamenty, rubiny oraz inne skarby z początku XVII, które zgromadził August Mocny, elektor Saksonii, a później król Polski, który w ramach rywalizacji z królem Francji Ludwikiem XIV zamawiał coraz bardziej ekskluzywną biżuterię.

Szacuje się, że skradzione precjoza mogą być warte nawet miliard euro.

Źródło: Polsat News

Zostaw odpowiedź