Dawid B. „Król dopalaczy” skazany

fot. pixabay
2 3 456

W czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 32-letniego Dawida B. na 3,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę 30 tysięcy złotych.

Skazany odpowiedział przed sądem za produkcję i handel środkami psychoaktywnymi, które były groźne dla zdrowia i życia. Dawid B. nie przyznał się do winy, twierdził, że sprzedawał kadzidła zapachowe i susz do fajek wodnych.

Wraz z „Królem dopalaczy” na ławie oskarżonych zasiadali chemicy, którzy zajmowali się tworzeniem receptur. Ireneusz C. został skazany na 4, a Piotr P. na 3 lata więzienia. Ponadto Łukasz K., został ukarany pracami społecznymi na okres 6 miesięcy, w związku ze złamaniem zakazu i ponownym otworzeniem sklepu z dopalaczami.

W czasie trwającego 3 lata procesu, przesłuchano ponad stu świadków. Prokuratura domagała się dla Dawida B. wyroku 7 lat pozbawienia wolności, 150 tysięcy zł grzywny i 20 tysięcy zł zadośćuczynienia dla 52 pokrzywdzonych.

Sędzia Edyta Markowicz w swoim uzasadnieniu podkreśliła, że u 6 osób, które zażyły dopalacze , wystąpiło zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast u kilkudziesięciu innych osób doszło do zatrucia związanego z koniecznością hospitalizacji.

Wydany wyrok nie jest prawomocny, a obrońca Dawida B. zapowiedział odwołanie się od niego.

źródło: polskieradio24.pl, gk24.pl

2 Komentarze
  1. Hyt mówi

    I znow smiech na sali, nie wiarygodna patologia z tego wymiaru sprawiedliwosci.

  2. mtx mówi

    W kon cu pierwsze komentarze na stronie…

Zostaw odpowiedź