Członkowie Yakuzy co raz częściej opuszczają mafię i…zostają aktorami

fot. So Kuramoto, materiały prasowe
0 5 059

Yakuza jest co raz bardziej atakowana ze strony władz. Na dodatek japońska policja ogłosiła, że tak małej liczby gangsterów nie było już od wielu lat. Coraz więcej przestępców postanawia odejść z mafii i zacząć zarabiać na życie uczciwie, na przykład zostając aktorami.

Takakura-gumi to agencja filmowa, do której aktualnie należy około 60 byłych gangsterów. Grając w filmach wcielają się w samych siebie, z czasów kiedy należeli do mafii.

Jedną z takich osób jest Ryuichi Baba, który do grupy przestępczej należał przez 20 lat. Jak twierdzi, nigdy nie planował dołączenia do mafii. Stało się to z powodu jego trudnego dzieciństwa i matki, która miała powiązania z Yakuzą. Jako przestępca, Baba zajmował się m.in sutenerstwem.

fot. Ryuichi Baba, materiały prasowe

Wyznaje, że nie raz próbował od tego uciec. Zawsze jednak gangsterzy zdołali go odnaleźć, zmusić do ponownej pracy i ukarać. Większość jego zębów jest teraz sztucznych. Nie wytrzymały one pobić, które były wymierzane jako kary.

„Żyłem jak niewolnik, tak bardzo się bałem. Czułem jakby przejęli nade mną kontrolę” – wyznaje Baba.

Dzisiaj, były gangster zajmuje się biznesem komputerowym, dubbingiem i prowadzeniem kanału na You Tube. Odejście z mafii nazywa ucieczką z piekła do nieba.

So Kuramoto to założyciel agencji filmowej dla byłych kryminalistów. Chce on aby ludzie zmienili sposób postrzegania byłych przestępców i dodaje:

-„Nie jesteśmy politykami, nie możemy zmienić społeczeństwa, ale możemy zmienić sposób w jaki ludzie myślą”.

Chociaż byli członkowie yakuzy, w produkcjach Kuramoto grają głównie czarne charaktery i gangsterów, to głosi on ideę w myśl, której każdy powinien dostać drugą szansę.

Mimo, że część z nich otrzymała okazję do zmiany swojego życia, to nadal jest im ciężko. Nie mogą oni zakładać kont bankowych, wynajmować nieruchomości na swoje nazwiska, nie zatrudni ich 80% pracodawców w całej Japonii. A ze względu na swoje tatuaże, które muszą stale ukrywać, nie zostaną wpuszczeni do większości hoteli, basenów, łaźni i wielu innych miejsc.

źródło: cnn.com

Zostaw odpowiedź