CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Do sprawy zatrzymano prawie 30 osób

fot. broń przejęta w trakcie akcji, CBŚP
0 6 161

Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przestępstwa narkotykowe. Podczas akcji zabezpieczono broń, amunicję i narkotyki.

Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prowadzą postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, członkowie tej grupy zajmowali się przestępczością narkotykową. W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od czerwca 2015 roku do września 2018 roku głównie na terenie Wrocławia.

W tym czasie członkowie grupy, wprowadzając do obrotu marihuanę, amfetaminę, mefedron, kokainę oraz MDMA, mogli zarobić prawie 2,5 mln zł.

Funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Kielcach, wsparci przez policjantów wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, rozpoczęli działania w niedzielę (9.06.2019), zatrzymując 8 osób.

Wśród zatrzymanych jest m.in. Mariusz J. ps. „Jawor”, Paweł M. ps. „Żaba”, Michał T. ps. „Wieśniak” Mariusz S. ps. „Kwiatek”, Marek K. ps. „Scyzor”.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli broń palną oraz amunicję. Dodatkowo u trzech osób znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy, heroiny i haszyszu.

Dalsze działania w tej sprawie funkcjonariusze przeprowadzili w kolejnych dniach. W ich wyniku zatrzymali następnych 3 podejrzanych.

W ramach tej akcji do sprawy łącznie zatrzymano 11 osób, które w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji, handlu oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

W ciągu ostatniego półrocza zatrzymano w sumie blisko 30 osób. W sumie jego członkowie wprowadzili do obrotu narkotyki warte co najmniej 12 mln zł.

Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

źródło: cbsp.policja.pl

Zostaw odpowiedź