CBA zatrzymała dyrektorów SK Bank w Wołominie. W grę wchodzi 40 mln zł szkód

fot. CBA
0 1 053

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali śląskiego przedsiębiorcę i dwóch byłych dyrektorów warszawskiego oddziału SK Banku (Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie). Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy i Myszkowa.

Po zakończeniu czynności procesowych zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty związane z działaniem na szkodę SK Banku na ponad 40 mln zł. Ustalenia śledczych wskazują, że przedsiębiorca uzyskała kredyty w banku co do których nie miała zdolności kredytowej.

Śledztwo w tej sprawie zostało powierzone CBA przez prokuraturę w kwietniu 2016. Prowadzone jest w sprawie nadużycia zaufania przez władze Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych i podania nieprawdziwych informacji NBP.

Jeszcze w maju 2016  agenci CBA w ramach śledztwa, weszli do siedziby Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, miejsc zamieszkania  osób sprawujących funkcje kierownicze banku w czasie objętym śledztwem oraz do kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej przeprowadzając szereg czynności procesowych.

Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 110 osób.  Straty banku oceniane są na ok 2.7 mld zł.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zostaw odpowiedź