Był bossem przez 2 miesiące. Rozkazał poćwiartować polityka startującego w wyborach

Fot. aresztowany narkobaron
0 4 422

Diego Sinhue Rodríguez Vallejo gubernator stanu Guanajuato za pośrednictwem Twittera przekazał informację o zatrzymaniu niebezpiecznego przestępcy.

Adán Ochoa znany jako El Azul to nowy boss kartelu Santa Rosa de Lima. Od objęcia władzy nad gangiem do aresztowania minęło zaledwie 2,5 miesiąca.

Według wiadomości przekazanych przez członków kartelu, El Azul został ich szefem na początku sierpnia. Wcześniej bossem Santa Rosa de Lima był Jose Antonio Yepez, znany jako „El Marro”, jednak trafił on w ręce policji.

Natomiast 15 października pojawiła się informacja o zatrzymaniu kolejnego narkobarona – El Azula.

Ochoa kierował kartelem krótko, jednak jego rządy były krwawe i bardzo brutalne. Kiedy tylko został nowym bossem, miał wydać polecenie, aby ostrzec wszystkich wrogów, że zostaną „wyeliminowani”.

Wojna Santa Rosa de Lima z CJNG sprawiła, że stan Guanajuato stał się najbardziej niebezpiecznym miejscem w całym Meksyku. Średnia liczba morderstw wzrosła do 14 na każdą dobę.

Jedną z głośnych ofiar El Azula był lider jeden z lokalnych ugrupowań Jesus Tinajero, który startował w wyborach na burmistrza Jerécuaro.

Źródło: BorderlandBeat

 

Zostaw odpowiedź