28 groźnych przestępców uciekło z więzienia o najwyższym stopniu bezpieczeństwa

Fot. więzienie w Belize, z którego uciekli osadzeni
1 7 170

Dodatkowe oddziały zostały odesłane do strzeżenia granicy Guatemalii i Meksyku po tym, jak z więzienia o najwyższym stopniu bezpieczeństwa uciekła duża grupa przestępców.

O zdarzeniu poinformowano kilka dni temu. Początkowo służby przekazały, że z zakładu karnego w Hattieville w Belize uciekło 13 osadzonych. Z czasem podało kolejny komunikat o poszukiwanych 28 przestępcach.

Całe zamieszanie rozpoczęło się dzień po tym, jak u pięciu więźniów potwierdzono zakażenie koronawirusem, a placówka została poddana 21-dniowej kwarantannie. Ograniczone zostały widzenia, wpłaty pieniędzy, oraz sprzedaż produktów na terenie więzienia.

Między dwoma grupami skazanych doszło do starcia, następie kilku więźniów ruszyło na strażników i odebrało im broń. Osadzeni wykorzystali przewagę i opuścili zakład karny, uciekając w kierunku najbliższej autostrady. Jeden z poszukiwanych został zauważony, kiedy biegł z karabinem.

Policja przekazała, że uciekinierzy to niebezpieczni przestępcy. Służby niezwłocznie zaalarmowały oddział strzegący granic o możliwej próbie ucieczki poza Belize.

Jak przekazały zagraniczne portale, na ten moment jeden z uciekinierów został zastrzelony. Pojawiły się również wiadomości o o rannych oraz zatrzymanych. Nie zostały podane jednak żadne konkretne informacje.

Źródło: BorderlandBeat / channel5belize

 

1 komentarz
  1. Trader mówi

    W kierunku najbliżej autostrady? W Belize nie ma autostrad. Polecam wybrac sie na wycieczke.

Zostaw odpowiedź