Broń, amunicja i narkotyki – zatrzymania na Śląsku

0 1 515

Policjanci Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej zlikwidowali w jednym z mieszkań punkt sprzedaży narkotyków. Oprócz znacznych ilości środków odurzających, znajdowała się tam także broń palna i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,2 kilograma amfetaminy, kokainę, marihuanę, mefedron oraz 420 tabletek ekstazy. Zatrzymali też dwie osoby podejrzane o ten przestępczy proceder. Łączna wartość zabezpieczonych środków odurzających oszacowana została na blisko 80 tys. złotych.

 

Wrocławscy policjanci z pionu kryminalnego, w wyniku prowadzonych działań, namierzyli mieszkanie, w którym mogła być prowadzona sprzedaż narkotyków. Gdy funkcjonariusze weszli do środka, zastali tam 32 – letnią kobietę oraz znaczną ilość środków odurzających.

Na miejscu okazało się, że środki odurzające, to nie wszystko. W wyniku dokładnego sprawdzenia pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli także broń palną i 75 sztuk amunicji. Wśród zabezpieczonych na miejscu narkotyków była m.in. amfetamina w ilości ponad 2,2 kilograma, 420 tabletki ekstazy, a także marihuana, mefedron i kokaina.

Łączna wartość zabezpieczonych środków odurzających oszacowana została na blisko 80 tys. złotych. W mieszkaniu były ponadto spore ilości woreczków strunowych, waga elektroniczna i pojemniki szklane do przechowywania narkotyków, co wskazuje na to, że odbywała się tam dystrybucja zabronionych substancji. Zarówno narkotyki, jak i broń z amunicją zostały zabezpieczone przez policjantów.

Kobieta, podejrzewana o udział w tym przestępczym procederze, została zatrzymana. Z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą wynikało, że w działalność przestępczą zamieszany jest jeszcze mężczyzna, którego nie było w mieszkaniu. Funkcjonariusze namierzyli go w innym miejscu na terenie miasta. Zatrzymany trafił również do policyjnego aresztu.

Zatrzymane w tej sprawie osoby, usłyszały już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz  przetwarzania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co w świetle obowiązujących przepisów grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

ź: śląska policja

Zostaw odpowiedź