Boss superkartelu Edin Gacanin wypuszczony z aresztu! Nie zostanie ekstradowany z Dubaju

0 6 524

Dubajskie służby wypuściły na wolność jednego z największych europejskich narkobaronów.

Organy ścigania z kilku krajów od dłuższego czasu prowadzą śledztwo w sprawie superkartelu, który w 1/3 kontroluje handel kokainą w Europie i każdego roku przemyca narkotyki warte miliardy euro.

Dotychczas w ręce służb wpadli Ricardo Riquelme Vega, Ridouan Taghi oraz Raffaele Imperiale, który po półtorarocznym areszcie zdecydował się na współpracę z władzami i pomoże w rozbiciu narkotykowego syndykatu.

Na wolności pozostają nadal tacy bossowie jak Daniel Kinahan oraz Edin Gacanin. Ten drugi w listopadzie trafił w ręce służb z Dubaju, jednak szybko odzyskał wolność. W areszcie przebywał nieco ponad miesiąc, po czym został wypuszczony i zaczął się ukrywać.

Holandia starała się o ekstradycję szefa bałkańskiego kartelu Tito i Dino, jednak do niej nie doszło. Wniosek został odrzucony, w wyniku czego Gacanin oraz inny wysoko postawiony członek superkartelu odzyskali wolność.

Holenderskie służby nie mają pojęcia, gdzie aktualnie znajduje się narkobaron, który wyszedł z aresztu 29 grudnia. Dodatkowo rzecznik przekazał, że władze nie wiedzą, dlaczego wniosek o ekstradycję został odrzucony:

Słyszeliśmy doniesienia o zbyt późnym złożeniu dokumentów. To nie prawda. Pracujemy nad ustaleniem, co dokładnie jest przyczyną – powiedział.

Źródło: sundayworld.com / vice.com

Zostaw odpowiedź