Aresztowanie 7 mafiosów w Palermo. Wśród zatrzymanych siostrzeniec legendarnego bossa

fot. Leandro Greco, włoska policja
0 13 092

Półtora miesiąca po wielkiej obławie na cosa nostrę, doszło do kolejnych zatrzymań. Są one efektem współpracy dwóch wysoko postawionych mafiosów Francesco Colletti’ego oraz Filippo Bisconti’ego. 

Jednym z zatrzymanych jest Leandro Greco, siostrzeniec Michele Greco, słynnego bossa zwanego Papieżem, który został aresztowany i skazany w latach 80-tych.

Jak widać ponowne zebranie się po wielu latach cupoli (kopuły, rady bossów), na nie wiele się zdało. Po za wybraniem nowego ojca chrzestnego nie doszło do żadnych pozytywnych zmian w organizacji, która regularnie jest rozbijana przez policję.

29 maja tego roku, wybrali na nowego ojca chrzestnego Settimo Mineo. 80-letni jubiler był przywódcą lokalnych klanów w Palermo. Ma na koncie wieloletnią działalność przestępczą i liczne wyroki.

Mineo został wybrany po śmierci byłego bossa Salvatore Riina. Potężny gangster zmarł 17 listopada 2017 r. w trakcie odbywanej od 1998 r. kary dożywocia.

Nowy szef miał kierować mafią z Pagliarelli w Palermo. Włoskie media podają, że unikał on telefonów komórkowych, a zamiast samochodami wolał poruszać się pieszo.

Istotne informacje organy ścigania miały zebrać dzięki podsłuchowi telefonu Francesco Collettiego, który jest jednym z członków komisji. Obecnie współpracuje z organami ścigania.

4 grudnia aresztowano 2 innych członków komisji, oraz 42 mafiozów. Są oni podejrzani o wymuszenia, podpalenia, posiadanie nielegalnej broni, powiązania z organizacją przestępczą oraz inne przestępstwa.

“To jeden z najmocniejszych ciosów zadanych mafii przez państwo” – tak operację podsumował wicepremier Luigi Di Maio. Natomiast szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Matteo Salvini ocenił, że włoskie siły bezpieczeństwa “są jednymi z najlepszych na świecie”.

źródło: Palermotoday.it

Zostaw odpowiedź