Akt oskarżenia ws dilera z Choszczna

0 994

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi tej miejscowości. Zarzucono mu posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz sprzedaż narkotyków.

 

W toku postępowania ustalono, że jeden z mieszkańców Choszczna zajmuje się sprzedażą narkotyków. W dniu 14 maja 2018 roku w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze Policji przeprowadzili przeszukanie, w trakcie którego ujawniono środki odurzające w postaci marihuany w ilości 114,059 gramów oraz 4,45 grama amfetaminy, a także 3 wagi elektroniczne.

Tego samego dnia, 14 maja 2018 roku, mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Choszcznie. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych w postaci marihuany oraz posiadania amfetaminy.

Chodzi o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Zarzucono mu także dziesięciokrotne udzielenie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, innej osobie środków odurzających w postaci marihuany. Miało to miejsce od stycznia 2017 roku do marca 2017 roku.

Chodzi o przestępstwo z art. 59 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

PAP

Zostaw odpowiedź