Agent ABW i dyrektor Huawei aresztowani pod zarzutem szpiegostwa

fot. ABW
2 2 909

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o szpiegostwo. Pierwszym z nich jest Polak Piotr D., były funkcjonariusz ABW, drugi to obywatel Chin Weijing W., jak podaje TVP Info dyrektor w polskim oddziale Huawei. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące.

– Jeden Polak, jeden Chińczyk zostali zatrzymani pod zarzutem szpiegostwa. Chińczyk jest biznesmenem pracującym w jednym z dużych koncernów elektronicznych – powiedział zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik cytowany przez Onet. – Polak jest osobą znaną w kręgach związanych ze sprawami cyberbiznesu – dodał.

– Z materiałów zgromadzonych przez ABW wynika, że obaj prowadzili działalność szpiegowską przeciwko Polsce – podkreślił z kolei rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Więcej informacji podaje TVP Info – Zatrzymany Polak – Piotr D. – w przeszłości był funkcjonariuszem służb specjalnych, pełnił ważne funkcje w instytucjach publicznych. Z kolei Chińczyk Weijing W. według tego serwisu, jeden z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei.

Jak podaje TVP Info, agenci przeszukali też siedzibę polskiego oddziału Huawei, biura polskiego operatora telekomunikacyjnego Orange oraz biura Urzędu Komunikacji Elektronicznej – tam D. miał pracować po odejściu z ABW.

źródło: Onet.pl , TVP INFO

2 Komentarze
  1. Tj mówi

    Dozywocie w kopalni na slasku jak w chinach

  2. sasaa mówi

    nigdy nie kupię jebanego huawei od jebanych chinoli

Zostaw odpowiedź