9 mln papierosów przejętych przez CBŚP. Kontrabanda przypłynęła w kontenerze

fot. akcja CBŚP
0 1 296

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odkryli przemyt ponad 9 mln papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kontenerze, a przypłynął do Polski z Wietnamu. Dzięki wspólnym działaniom służb budżet państwa nie został uszczuplony o prawie 11 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni ustalili, że drogą morską może dojść do przemytu papierosów. Nielegalny towar miał być ukryty w jednym z kontenerów. Oficjalnie miał on być wypełniony kartonami z obuwiem.

Transport został załadowany w Wietnamie razem z innymi towarami. Kontener z nielegalnym towarem, miał się niczym nie wyróżniać wśród wielu przesyłek. Przemytnicy nie przypuszczali, że w sprawę włączą się funkcjonariusze CBŚP i KAS.

Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w kontenerze mogą znajdować się nielegalne papierosy, dlatego też podjęto decyzję o wspólnej kontroli.

Po otwarciu kontenera okazało się, że znajdowało się w nim kilka rzędów pudełek z butami, za którymi ukryto mnóstwo kartonów wypełnionych papierosami. Łącznie zabezpieczono ponad 9 milionów sztuk papierosów, o wartości rynkowej około 6,2 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek mógłby wygenerować straty dla budżetu państwa rzędu niemal 11 mln zł.

Zostaw odpowiedź