8 kg mefedronu w poznańskiej myjni samochodowej

fot. część zabezpieczonych narkotyków
0 4 643

Aż osiem kilogramów narkotyków znaleźli policjanci z KWP w Poznaniu. Były one schowane na terenie jednej z myjni samochodowych w Poznaniu. W związku z tą sprawą został zatrzymany jej właściciel. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się na co dzień przestępczością pseudokibiców dowiedzieli się, że na poznański rynek narkotykowy dostarczany jest mefedron.

Weryfikując informacje wpadli na trop, który wiódł do jednej z poznańskich myjni samochodowych. Po zapoznaniu prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald z materiałami dowodowymi zaplanowana została realizacja sprawy.

Policjanci operacyjni i dochodzeniowcy z KWP w Poznaniu weszli z nakazem przeszukania na teren myjni samochodowej.

Podczas poszukiwań wykorzystano specjalnie szkolonego do wykrywania narkotyków psa z poznańskiej Izby Celnej.

To on wywęszył kilkanaście opakowań z brunatnym proszkiem lub silnie skrystalizowaną substancją. Naklejki na niektórych opakowaniach mówiły, że jest to sól do kąpieli.

Zachowanie wyszkolonego psa wskazywało jednak na co innego. Wstępne badania chemiczne wskazały, że jest to aż 8 kg mefedronu.

Wartość tak dużej partii narkotyków jest oceniana przez policjantów na co najmniej 320 tys. złotych. Policjanci znaleźli także ponad 100 tys. złotych w gotówce.

W związku z tą sprawą został zatrzymany właściciel myjni samochodowej. Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź