7 lat za kierowanie gangiem narkotykowym. Łączna wartość uzyskanych narkotyków w hurcie wynosiła blisko 2 miliony złotych.

Fot. zdjęcie podglądowe, policja
0 3 177

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał wyrok skazujący na 7 lat pozbawienia wolności mężczyznę, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wytwarzaniem znacznej ilości marihuany, a także obrotem narkotykami. Akt oskarżenia skierował Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Szef zorganizowanej grupy przestępczej

Skazany to Kamil K. który w okresie od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r. w lubuskiej miejscowości Dąbroszyn kierował zorganizowaną grupą przestępczą wytwarzającą marihuanę. W toku postępowania prokurator ustalił, że ze zlikwidowanych upraw prowadzonych przez grupę na terenie województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego uzyskano co najmniej 137 kilogramów marihuany.

Konopie były uprawiane w specjalnie do tego celu wyposażonych pomieszczeniach, posiadających odpowiednią instalację oświetleniową i wentylacyjną. Łączna wartość uzyskanych narkotyków w hurcie wynosiła blisko 2 miliony złotych.

Wyroki skazujące „plantatorów”

Sąd skazał Kamila K. na łączną karę 7 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wymierzył mu grzywnę w wysokości 17,5 tys. złotych oraz nawiązkę 5 tys. złotych na cel zwalczania i zapobiegania narkomanii.

W innych wątkach tej sprawy prokuratura już wcześniej skierowała akt oskarżenia. Wyrok skazujący wobec 10 „plantatorów” zapadł 25 czerwca 2021 roku.

 

 

Źródło Prokuratura Krajowa
Zostaw odpowiedź