60-latek z Miastka posiadał 4,5 kg amfetaminy, marihuanę i tabletki ekstazy

0 1 297

fot. zdjęcie poglądowe/amfetamina/policja.pl

Prokuratura Rejonowa w Miastku prowadzi postępowanie dotyczące przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

W toku postępowania 12 lipca 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Miastku uzyskali informację, że 60-letni mieszkaniec Miastka może posiadać znaczne ilości narkotyków. W toku przeprowadzonych przeszukań ujawniono i zabezpieczono około 1 kilogram marihuany i niemal półtora kilograma amfetaminy, a także 17 sztuk tabletek ekstazy.

W toku dalszych czynności procesowych ustalono, że sprawca może posiadać jeszcze większe ilości narkotyków. W związku z tym przeprowadzone zostały kolejne przeszukania, w trakcie których ujawniono dodatkowo ponad 3 kilogramy amfetaminy.Podejrzany został tymczasowo aresztowany

Sprawca przestępstwa został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Miastku. Prokurator ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków (art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Podejrzany jest on także o udzielanie innej osobie środków odurzających i substancji psychotropowych (art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Miastku podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy

W toku postępowania zatrzymano również mieszkankę Miastka, która pomagała w ukryciu i przechowywaniu narkotyków. Ustalono również, że podejrzany udzielił jej narkotyków w znacznej ilości.

Prokurator przedstawił kobiecie zarzuty popełnienia przestępstw z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z art. 18 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

W toku śledztwa aktualnie prowadzone są intensywne czynności mające na celu ujęcie osób, które wprowadzały do obrotu narkotyki oraz osób, które zajmowały się ich dystrybucją. Postępowanie ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

źródło : PAP

Zostaw odpowiedź