55- latek posiadający znaczną ilość amfetaminy i marihuany trafił do aresztu

0 885

fot. zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

Prokuratura Rejonowa w Opolu nadzoruje śledztwo w sprawie obrotu znaczną ilością środków narkotycznych. Śledztwo jest efektem działań funkcjonariuszy Policji m. in. z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którzy na podstawie uzyskanych informacji, w dniu 7 sierpnia 2018 roku na dworcu kolejowym Opole Główne zatrzymali 55 – letniego Zbigniewa M., mieszkańca powiatu brzeskiego. Jak się okazało, w posiadanym bagażu miał on niespełna 3 kilogramy marihuany oraz ponad 400 gramów amfetaminy.

 

W wyniku przeprowadzonego następnie przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego ujawniono jeszcze większą ilość narkotyków to jest niespełna 15 kilogramów marihuany oraz 10 kilogramów amfetaminy.

Na czarnym rynku zabezpieczone narkotyki osiągnąć mogły wartość około 1.000.000 zł.

Mężczyźnie ogłoszono zarzut udziału w obrocie znaczną ilością środka odurzającego oraz substancji psychotropowej, co zakwalifikowane zostało jako występek z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat oraz karą grzywny.

Po rozpoznaniu wniosku prokuratora, Sąd Rejonowy w Opolu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź