45-latek z pokaźną ilością narkotyków

0 2 613

Policjanci z Ochoty przejęli blisko trzy kilogramy narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1300 gramów amfetaminy, ponad 1300 gramów marihuany, 100 gramów haszyszu oraz 1,6 grama kokainy. Do sprawy zatrzymano 45-latka, który usłyszał już zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

 

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie Ochoty uzyskali informację, że 45-letni mieszkaniec dzielnicy prawdopodobnie posiada znaczną ilość narkotyków.

Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej w ich ręce trafił 45-latek. Funkcjonariusze znaleźli w plecaku, który miał przy sobie mężczyzna roślinny susz oraz biały proszek. Kolejne narkotyki kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu.

W komendzie wszystkie zabezpieczone substancje poddano badaniom i okazało się, że jest to ponad 1300 gramów amfetaminy, ponad 1300 gramów marihuany, 100 gramów haszyszu oraz 1,6 grama kokainy.

Z takiej ilości narkotyków można przygotować nawet 5400 porcji handlowych o rynkowej wartości ponad 177 tysięcy złotych.  Dzięki działaniom policjantów te narkotyki nie trafią na rynek. Kryminalni zabezpieczyli także pieniądze na poczet przyszłych kar.

Mężczyzna został doprowadzony przez śledczych do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Zostaw odpowiedź