3 tony kokainy, 11 mln euro w gotówce i Ojciec Chrzestny na ścianie. Policja ujawniła garaż wypełniony narkotykami

Fot. Zabezpieczone narkotyki, materiały policyjne
0 8 026

Holenderskie służby ujawniły kryjówkę, w której zorganizowana grupa przestępcza przechowywała narkotyki oraz nielegalnie zarobioną gotówkę.

Garaż, który został wykorzystany jako magazyn, znajdował się na posesji w miejscowości De Kwakel, niedaleko miejscowości Uithoorn w centralnej części Holandii. O odkryciu służby poinformowały w miniony wtorek. Funkcjonariusze, którzy przeszukali wskazany adres, byli w szoku.

W trakcie przeszukania nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Garaż był dosłownie wypełnione po brzegi blokami kokainy i workami pełnymi gotówki – opowiada jeden z policjantów biorących udział w akcji.

Fot. Posesja, na której przechowywano narkotyki i gotówkę, materiały policyjne

W magazynie znajdowały się aż trzy tony kokainy, ponadto zabezpieczono 11 milionów euro w gotówce. Zaskoczeniem był także obraz, który znajdował się na ścianie. Ukazywał on Marlona Brando, który wcielił się w rolę Vito Corleone, bossa z filmu Ojciec Chrzestny.

Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 200 milionów euro.

Aby zabezpieczyć tak ogromną ilość narkotyków, funkcjonariusze musieli wezwać wsparcie. Lokalne służby przekazy, że kokaina najprawdopodobniej należy do jednego z meksykańskich karteli.

Natomiast w rozmowie dziennikiem De Telegraaf, jeden z policjantów zdradził – Ułożone w stos paczki kokainy przypominają te z magazynów meksykańskiego barona narkotykowego ‘El Chapo’ w Meksyku.

 

Źródło RMF 24
Zostaw odpowiedź