27-latek wpadł z narkotykami za kilka milionów złotych. Chciał wprowadzić na rynek 75 kg nielegalnych substancji

Fot. część zabezpieczonych narkotyków, policja
0 3 923

1 czerwca 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Rejonowego Katowice – Zachód w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 27 – letniemu mieszkańcowi Katowic, który posiadał w swym mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci m.in. marihuany, amfetaminy, kokainy, ecstasy.

Zatrzymanie podejrzanego

28 września 2020 roku o godz. 20:00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie monitorujący środowiska przestępcze związane z pseudokibicami podjęli obserwację jednego z budynków położonych w rejonie Parku Kościuszki w Katowicach, gdzie wedle posiadanych przez nich informacji miał zamieszkiwać mężczyzna planujący wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków.

Po godzinie od rozpoczęcia tej akcji policjanci zobaczyli, jak na pobliski parking podjechał samochód marki BMW, z którego wysiadł typowany przez nich mężczyzna. 27 – latek nie podejrzewając, że był obserwowany udał się w kierunku swojego domu. W momencie, kiedy stał na klatce schodowej i starał się otworzyć drzwi do swojego mieszkania został przez funkcjonariuszy zatrzymany.

Śląscy policjanci antynarkotykowi oraz kryminalni z Chorzowa przeszukali mieszkanie i piwnicę 26-latka. Odnaleźli i zabezpieczyli duże ilości narkotyków. Policjanci przechwycili ok. 58 kg marihuany, prawie 4 kg amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram kryształów ecstasy, a także kokainę i ampułki ze sterydami anabolicznymi. Łącznie mundurowi skonfiskowali 75 kilogramów nielegalnych substancji.

Zarzuty i ustawowe zagrożenie karą

Mężczyzna został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu oskarżył 27 – latka o posiadanie, w celu wprowadzenia do obrotu, znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Drugi z zarzutów dotyczy niestosowania się przez podejrzanego do sądowego  zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowy areszt i zabezpieczenie majątkowe

W toku postępowania dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego na kwotę ponad 34.000 złotych poprzez zajecie pieniędzy ujawnionych w mieszkaniu 27 – latka.

Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Źródło Prokuratura Okręgowa
Zostaw odpowiedź