23-letni Polak skatowany przez albański gang. Razem z kolegą próbował okraść plantację. Właśnie ruszył proces

Fot. Tomasz W, materiały policyjne
0 7 848

W Wielkiej Brytanii rozpoczął się proces w sprawie brutalnego zabójstwa Polaka Tomasza W. Część podejrzanych nadal jednak pozostaje na wolności.

Ciało 23-letniego Tomasza W. zostało odnalezione 28 stycznia 2021 roku na jednej z ulic Cardiff. Jak ustalili śledczy, krótko przed tym Polak wraz ze znajomym włamał się do domu przy ulicy Newport, gdzie znajdowała się plantacja marihuany warta 120 tysięcy funtów.

Dwaj mężczyźni weszli do budynku przez okno w kuchni i zaczęli pakować marihuanę do toreb. Wcześniej jednak próbowali otworzyć zamknięte drzwi i nie byli świadomi tego, że po drugiej stronie znajduje się jeden z członków albańskiego gangu, który zawiadomił już swoich wspólników.

Znajomy Polaka Carl Davies został przez nich brutalnie pobity m.in. kijem baseballowym i cegłówką. Kiedy napastnicy zwrócili się w stronę Tomasza W., jego kolega uciekł, natomiast 23-latek został skatowany. Odniósł kilkadziesiąt poważnych obrażeń m.in. głowy i klatki piersiowej.

Po pobiciu został siłą wepchnięty do samochodu, następnie okradziony i porzucony na pewną śmierć w dzielnicy Penylan. Jak ustalono, bezpośrednią przyczyną zgonu była niedrożność dróg oddechowych spowodowana krwotokiem.

Do sprawy zatrzymano pięciu podejrzanych w wieku od 27 do 30 lat. Żaden z mężczyzn nie przyznaje się do stawianych zarzutów o brutalne pobicie, którego skutkiem była śmierć 23-letniego Polaka. Policja nadal poszukuje dwóch Albańczyków wieku 22 i 29 lat.

Za pomoc w ich schwytaniu oraz zlokalizowaniu pojazdu, którym przewożono Tomasza W., oferowana jest nagroda w wysokości do 10 tysięcy funtów.

Źródło: BBC.com

Zostaw odpowiedź