2 kg marihuany ukryte w zbiorniku paliwa

0 924

Policjanci oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli podczas wspólnych działań dwa kilogramy marihuany. Narkotyki ukryte były w zbiorniku paliwa samochodu, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do komendy w Słubicach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przewozu znacznej ilości narkotyków – o ich przyszłości zadecyduje sąd.

 

W poniedziałek (16 lipca) lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej. W rejonie byłego przejścia granicznego w Świecku zatrzymano do kontroli drogowej wjeżdżający do Polski samochód marki Audi.

Do szczegółowego przeszukania pojazdu mundurowi wykorzystali nowoczesne urządzenie skanujące, dzięki któremu udało się w bardzo szybki sposób ujawnić szczelnie zamknięte worki foliowe, które zawierały ponad dwa kilogramy marihuany. Środki odurzające ukryte były w zbiorniku paliwa. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 40 i 26 lat, którzy zostali zatrzymani i przewiezieni do słubickiej komendy.

Policjanci przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty przywozu na teren naszego kraju znacznej ilości środków odurzających. Za te przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. O ich przeszłości zdecyduje sąd.

Zostaw odpowiedź