17 osoba zatrzymana do „mafii vatowskiej”. Grupa wyłudziła 93 mln zł

Fot. ABW
0 895

fot. ABW

25 lipca 2018 r. funkcjonariusze ABW zatrzymali w Warszawie Pawła K. podejrzanego o udział w grupie przestępczej zajmującej się uszczuplaniem podatku VAT przy wprowadzaniu do obrotu na terenie RP paliwa pochodzącego z nieujawnionych źródeł. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działania całej grupy szacuje się na ponad 93 mln złotych.

 

Paweł K. był nieformalnym nadzorcą jednej z firm pełniącej rolę tzw. słupa, zajmującej się fikcyjnym obrotem towarem. Podejrzanemu zarzuca się udział w grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, uszczuplanie podatku VAT oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. Złożył obszerne wyjaśnienia, które są zgodne z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym. W związku z powyższym prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

Paweł K. jest 17 osobą podejrzaną w tej sprawie. W lutym ABW zatrzymała Wojciecha S., formalnego prezesa spółki, nad którą faktyczne kierownictwo sprawował Paweł K. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działania grupy przestępczej szacuje się w chwili obecnej na kwotę co najmniej 93,5 mln zł.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego, zabezpieczono dokumenty związane z podmiotami występującymi w sprawie, a także środki odurzające. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nadzór nad nią sprawuje Prokuratura Regionalna w Łodzi.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź