100 krzaków marihuany kilometr od drogi krajowej

0 872

Wczoraj nowodworscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Zabezpieczono ponad 100 krzaków konopi indyjskich, zapobiegając trafieniu do obrotu pokaźnych ilości środków odurzających, które mogłyby z nich zostać uzyskane. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Nowodworscy kryminalni w ostatnim czasie prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i likwidację plantacji konopi indyjskich. W toku prowadzonych czynności ustalili, że w polu, na terenie gminy Stegna znajduje się plantacja. Na miejscu, ponad kilometr od drogi krajowej nr 7, wśród rosnącej kukurydzy i pszenicy znaleźli uprawę roślin.

Po przebadaniu narkotestem, przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Były to konopie indyjskie. Na miejscu zabezpieczono ponad 100 krzaków roślin w różnej fazie wzrostu. Wszystkie krzaki zostały zabezpieczone i posłużą jako dowód w sprawie. Wartość rynkową zabezpieczonych roślin szacuje się na kwotę ponad 60 tys. zł.

Obecnie funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalają osoby odpowiedzialne za uprawę konopi. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź