Życie Carlita (1993) – jedna z najlepszych ról Ala Pacino

fot. Al Pacino/kadr z filmu
0 1 638

Mimo że film nigdy nie zdobył takiej sławy jak inne gangsterskie hity – Chłopcy z ferajny czy Kasyno, przez krytyków uważany jest za jeden z najlepszych obrazów w tym gatunku. Wielka w tym zasługa Ala Pacino, który wcielając się w postać Carlito Bigante, odegrał jedną z najlepszych ról w swojej karierze.

Tytułowy bohater, Carlito Brigante, to były portorykański gangster, który po pięcioletniej odsiadce wraca na ulice Nowego Jorku. Niemłody już kryminalista, kiedyś narkotykowy boss, teraz chciałby wieść życie prawego obywatela.

Zrywa z przestępczością, a jego adwokat i zarazem najbliższy przyjaciel, Klienfeld, załatwia mu udziały w jednym z klubów z muzyką latynoską. Niestety, dobre chęci nie wystarczą – dawne kontakty i nawyki szybko dają o sobie znać.

Złym duchem Carlita okazuje się sam Kleinfeld, który pragnie wykorzystać go dla własnych celów.

Opis dystrybutora:

„Życie Carlita” to gangsterski film akcji w reżyserii znakomitego Briana De Palmy. Wyróżniony nagrodą Academy Award Al Pacino gra barona narkotykowego, który próbuje zmienić swoje życie.

Zwolniony z więzienia dzięki pomocy swojego uzależnionego od kokainy prawnika (Sean Penn), Carlito Brigante (Al Pacino) były król świata narkotyków, postanawia zerwać z niechlubną przeszłością i rozpocząć normalne życie.

Podejmuje pracę jako menadżer nocnego klubu i obiecując rzetelną poprawę odnawia romans ze swoją byłą dziewczyną (Penelope Ann Miller).

Wyjście na prostą nie jest jednak łatwe. Carlito na każdym kroku napotyka byłych kumpli oraz bezwzględnych młodocianych opryszków pragnących zaistnieć na scenie czarnego półświatka. Pomimo dobrych intencji Carlito znów uwikła się w brutalną walkę na śmierć i życie z siłami, które nie chcą pozwolić mu odejść.

źródło: filmweb.pl

Zostaw odpowiedź