Żołnierze z bazy w Dęblinie handlowali narkotykami. Żandarmeria zabezpieczyła blisko 20 kg narkotyków

fot. żołnierze, zdj podglądowe
0 2 467

26 marca br. w oparciu o ustalenia własne, Żandarmeria Wojskowa we współpracy z Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej udaremniła proceder rozprowadzania narkotyków przez żołnierzy oraz osoby cywilne.

Mundurowi dokonali zatrzymania 8 żołnierzy i 9 osób cywilnych na terenie kilku województw.

Sprawa dotyczy wojskowych z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego. Wśród zatrzymanych nie ma oficerów i lotników. To czterej szeregowi i podoficerowie. Pozostałe osoby, którym postawiono zarzuty to cywile, m.in. mieszkańcy Dęblina.

W trakcie realizacji czynności procesowych zabezpieczyli również m.in. 18,68 kg marihuany, 1 kg amfetaminy oraz ponad 100 tys. zł i 400 euro.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich odpłatnego udzielania.

Nielegalny proceder miał trwać przynajmniej od połowy ubiegłego roku. Jak informuje prokuratura, większość podejrzanych przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Żandarmeria Wojskowa wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Lublinie Dział ds. Wojskowych z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych między innymi w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: kgzw.wp.mil.pl

Zostaw odpowiedź