(VIDEO) Żołnierze sił specjalnych odbili z prokuratury jednego z liderów Gulf Cartel. Do sieci trafiły nagrania z brawurowej operacji

Fot. YouTube
0 7 989

Do sieci wyciekły liczne nagrania z monitoringów, na których zarejestrowany został moment, jak mężczyźni przebrani za żołnierzy sił specjalnych weszli do budynku prokuratury, z której uwolnili jednego z wysoko postawionych członków kartelu.

Członkowie kartelu prawdopodobnie przebrali się za funkcjonariuszy oddziału GOPES. Jeśli jednak byli to prawdziwi żołnierze, nagrania stanowią jeden z największych dowodów korupcji od czasu, gdy walczący z kartelami prezydent Andrés Manuel López Obrador stanął na czele państwa w 2018 roku.

Mężczyźni, których widać na nagraniu, 13 lipca weszli do budynku prokuratury w Reynosa, mieście znajdującym się przy granicy z Teksasem. Uzbrojeni napastnicy odnaleźli i uwolnili Jose Alfredo Hernandeza Camposa znanego jako El Calamardo albo Metro 27. Był on wysoko postawionym członkiem Gulf Cartel.

Campos według służb był także ważnym członkiem grupy Metros, na której czele stoją bracia Cesar Morfin znany jako El Primito i R8, czyli Alvaro Noe Morfin. Obaj od stycznia 2021 roku znajdują się na liście najbardziej poszukiwanych mieszkańców stanu Tamaulipas.

Po ucieczce Metro 27, członkowie kartelu rozstawili na mieście blokady, aby powstrzymać policję przed ponownym schwytaniem Camposa. Doszło także do strzelanin oraz zatrzymano jednego z przestępców. Miał on na sobie kamizelkę GOPES.

Według ostatnich doniesień operację odbicia bossa mieli przeprowadzić aktualni i byli członkowie GOPES. Sam Campos po aresztowaniu przyznał, że płaci członkom sił specjalnych za ochronę.

Metro 27 odzyskał wolność, jednak kilka miesięcy później został zabity. 3 września odnaleziono jego ciało w porzuconej ciężarówce. Narkobaron był kilkukrotnie postrzelony m.in w klatkę piersiową.

 

 

 

Źródło Vice News
Zostaw odpowiedź