Znany wrocławski gangster stanie przed sądem. „Król dopalaczy” tym razem odpowie za handel narkotykami

Fot. zatrzymanie Gekona, policja
0 4 213

Łukasza W. ps. „Gekon” – znanego członka wrocławskiego półświatka. Mężczyzna ten, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz w warunkach powrotu do przestępstwa, uczestniczył w obrocie ponad 56 kilogramami marihuany. Postępowanie prowadzone wobec niego stanowi element dużej sprawy dotyczącej sprzedaży znacznych ilości środków zabronionych, w toku której śledczy postawili zarzuty blisko 90 osobom, zarzucając im szereg przestępstw narkotykowych.

Łukasz W. ps. „Gekon” decyzją sądu aktualnie przebywa w areszcie. Trafił do niego po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do którego doszło chwilę po tym, jak opuścił areszt, gdzie przebywał w związku z inną sprawą.

Intensywna praca śledczych i przeprowadzony przez nich szereg czynności skutkował zgromadzeniem obszernego materiału dowodowego, który pozwolił na skierowanie do sądu aktu oskarżenia wobec zatrzymanego 41-latka. Łukaszowi W. postawiono zarzuty między innymi uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego w postaci marihuany – łącznie ponad 56 kg tego narkotyku.

Z tego co najmniej 6 kg sprzedawał następnie innym osobom, natomiast innemu mężczyźnie, za płatną „ochronę”, umożliwiał sprzedaż na terenie Wrocławia pozostałych co najmniej 50 kg. Z tego przestępczego procederu Łukasz w. uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Sprawą wprowadzania przez „Gekona” do obrotu znacznych ilości środków zabronionych zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z prokuratorami Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Postępowanie prowadzone wobec Łukasza w. stanowi element innej dużej sprawy dotyczącej sprzedaży znacznych ilości środków zabronionych, w toku której śledczy postawili zarzuty blisko 90 osobom, zarzucając im szereg przestępstw narkotykowych.

Wobec większości z tych osób – 69 – zapadły już prawomocne wyroki skazujące, zaś wobec kolejnych 17 osób skierowano do sądu akty oskarżenia.

O Gekonie zrobiło się głośno w 2020 roku, kiedy to 1 września wyszedł na wolność, jednak nie zdążył się nią nacieszyć, gdyż za bramą więzienia czekali na niego funkcjonariusze, którzy zabrali go do aresztu. O całej sprawie pisaliśmy tutaj – Znany gangster wyszedł po 2,5 roku. Za bramą więzienia czekała na niego policja

Źródło: policja.pl

 

Zostaw odpowiedź