Raper skazany na pięć i pół roku więzienia

fot. Bonus RPK, kadr z teledysku
0 9 882

Oliviera R. znanego w świecie muzycznym jako Bonus RPK czeka pięć i pół roku więzienia.

Proces rapera, to jeden z wątków działalności rozpracowanej przez policję grupy Marka Cz. ps. Rympałek. Cz. to jeden z najbardziej znanych gangsterów lat 90. ubiegłego wieku, który, zdaniem śledczych, po latach odsiadki wrócił do przestępczego fachu i na wielką skalę zorganizował handel narkotykami.

Jak podaje tvnwarszawa.pl przed sądem zasiadło w sumie 12 osób, wśród nich znaleźli się Arkadiusz K. ps. Arek z Żoliborza (syn Stefana, szefa gangu żoliborskiego zastrzelonego w styczniu 2000 roku w wyniku walki o wpływy grup przestępczych) oraz właśnie Oliwier R. ps. Bonus RPK.

Akt oskarżenia, oparty był na zeznaniach skruszonych gangsterów, którym prokuratura przyznała status „małych świadków koronnych”. Ich zeznania uznane zostały za wiarygodne.Żaden z 12 oskarżonych nie przyznawał się do winy.

Bonus od początku twierdził, że zeznania świadków to pomówienia. Sąd mu nie uwierzył. Za sprzedaż ponad 25 kilogramów narkotyków (głównie marihuany, ale też kokainy) został skazany na pięć i pół roku więzienia.

Będzie musiał też oddać urzędowi skarbowemu blisko pół miliona, które miał zarobić na handlu.

Pozostali oskarżeni zostali skazani na niższe kary, od 1,5 roku do czterech lat więzienia i kilkutysięczne grzywny. Wszyscy muszą też wpłacić nawiązki (od 500 do 2500 zł) na cel społeczny, w tym wypadku na Monar.Raper został zatrzymany przez policję pod koniec lutego 2015 roku.

W areszcie spędził ponad osiem miesięcy. Po wyjściu na wolność ukazała się jego pierwsza oficjalna płyta (wcześniejsze ukazywały się poza głównym nurtem) pod tytułem „Losu Kowal”.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sam artysta, skazany na podstawie zeznań świadków koronnych, oraz (uwaga!) tekstów swoich utworów, nie przyznaje się do winy. Na swoim facebook’owym profilu opublikował poniższe oświadczenie:

„5 i pół roku bezwzględnego więzienia plus prawie pół miliona złotych do oddania… Tak mnie dziś potraktował sąd na Kocjana… Jedynym dowodem w mojej sprawie są zeznania skruszonych świadków koronnych.. Oprócz słowa przeciwko słowu nie ma na mnie nic co mogłoby świadczyć o tym, że handlowałem narkotykami !!!

Rozumiem, zakup kontrolowany, podsłuchy, bilingi czy namacalny towar poddany ekspertyzie… Ale nic z tych rzeczy.. Jakby tego było mało, jako dowód w sprawie, wzięli moją twórczość, co już w ogóle jest chore !!!

Tak właśnie wygląda sprawiedliwość w Polsce… Jeden skruszony bandyta, który przyznaje się do popełnianych przez niego przestępstw, bez skrupułów pomawia 100 osób i robi to tylko i wyłącznie dla dobra własnej dupy !!! Teraz on sobie z uśmiechem na twarzy lata po wolności, a ja muszę iść do pierdla !!!

Jakby tego było mało chcą zabrać mi to na co pracowałem długie lata, prowadząc legalnie firmę odzieżową, tworząc muzykę i pomagając przy tym innym… Natomiast świadek, który mnie pomawia to recydywista przy którym w dniu zatrzymania, znaleźli kilka sztuk ostrej broni, którą trzymał na swoim balkonie, czyli w moim mniemaniu był gotów nawet kogoś zabić !!!

Pytanie kto jest bardziej wiarygodny ?? Ja, pierwszy raz karany, gdzie przy mnie nigdy nic nie znaleziono, czy on, stary rozpruty cwaniak, który przyznaje się nawet do ciężkich porwań ?? Ludzie… zamiast łykać te brukowe bzdury i pisać głupie komentarze, obudźcie się !!!

Dziś to spotkało mnie, a jutro może spotkać każdego z Was !!! Dopóki Polskie prawo się nie zmieni, to będą nas krzywdzić, więzić i legalnie rabować z majątków !!!

Moje zarzuty dotyczą lat 2008-2010, czyli w wieku 20 lat miałbym zarobić prawie pół miliona na narkotykach… Gdzie te pieniądze ?? Przecież to jakaś abstrakcja !!! Nie tylko skrzywdzili mnie, ale również moich bliskich, moją Rodzinę !!! Jeszcze ta cała szopka na portalach internetowych, gdzie moim pseudonimem artystycznym nagłaśniają rozbicie przestępczej grupy !!!

Przypominam, że żaden z nas oskarżonych nie miał zarzutu udziału w grupie !!! Ta sprawa to jedna wielka pokazówka !!! Dzięki nam (pokrzywdzonym), prokurator i sędzia, wyrabiają statystyki, dostają premie i awanse… My natomiast jesteśmy bezradni i nie możemy zrobić NIC !!!

Jak się bronić z pomówień, które dotyczą wielu lat wstecz ?? Wnioski, które świadczyły o zdolności do konfabulacji tych świadków, były nagminnie odrzucane !!! Ta sprawa była przegrana od samego początku !!! Po prostu trafiłem w machinę Ludzkiej krzywdy i stałem się jej trybem !!! W tym kraju każdy każdego może bezkarnie pomówić i skazać na lata !!!

Domyślam się, że wyrok, który dziś mnie zdeptał to między innymi knebel za treści anty systemowe, które poruszam w swoich utworach… Jednak podobno mamy w Polsce wolność słowa i jeśli coś nam się nie podoba, to chyba możemy o tym głośno mówić ??

Obecna władza chce nas zniewolić, ocenzurować, wejść w nasze życie i decydować za nas, co mamy robić i ile za to płacić !!! Na moim przykładzie, możecie zobaczyć jak łatają dziury w budżecie i jak niszczą Ludzi wyzyskując obiecane kwestie m.in 500+ !!!

Udostępniajcie ten post na swoich profilach !!! Piszcie komentarze, nagłaśniajcie temat i walczmy z tym kure*twem póki jeszcze nie jest za późno !!!

Mi pozostała jedynie walka w apelacji, ale gdy ktoś konkretny się tym wreszcie zainteresuje, to może zapobiegniemy tragedii kolejnym niewinnie oskarżonym Ludziom !!! Dziękuję za uwagę !!! Niebawem więcej info na ten temat !!! Pozdrawiam serdecznie i nie dajcie się zmanipulować !!! ELO !!!”

Kilka miesięcy temu środowisko rapowe zorganizowało akcję #Muremzabonusem. Wsparcia Bonusowi RPK udzielili m.in.: Pokolenie Pewnej Zguby, TPS ZDR, Nizioł Szajka / Syndykat, Dudek P56, Jano Polska Wersja, Hinol Polska Wersja, Bandura, Jongmen, Kafar Dixon37, Ero JWP, Rest Dixon37 oraz wszyscy artyści z wytwórni District Area. Mocne komentarze na temat rozprawy wystosowali także Diox, Białas, i Jakub Żulczyk.

Oliwiera R. czeka teraz proces apelacyjny.

źródło:dziennik.pl / facebook / You Tube

Zostaw odpowiedź