Znany projektant mody współpracował z „Kręconym”? Gang pruszkowski stoi za aferą wyłudzeń

Fot. zdjęcie podglądowe
0 3 425

Jak podaje portal RMF 24, gang pruszkowski stoi za wyłudzeniami VAT, w które został wciągnięty warszawski projektant mody.

W marcu do aresztu ponownie trafiła tak zwana grupa pruszkowska, czyli Wańka, Parasol i Słowik. Natomiast za Kręconym wydano list gończy.

Podejrzanym stawia się takie zarzuty jak kierowania gróźb pozbawienia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (art. 282 k.k.), wywierania bezprawnego wpływu na świadka (art. 245 k.k.) oraz udaremnienia lub znacznego utrudnienia stwierdzenia przestępnego pochodzenia środków pieniężnych (art. 299 k.k.).

Ponadto, jak podaje portal RMF 24, według materiałów śledczych, Kręcony miał nakłaniać przedsiębiorcę do wystawiania fałszywych faktur VAT dla kilku firm modowych. W tę sprawę jest zamieszany warszawski projektant Łukasz J. Jest on podejrzany o wyłudzenia VAT oraz udzielenie pomocy jednej z firm, w dokonaniu tego przestępstwa. Jak twierdzi prokuratura, mężczyzna m.in. przekazywał kontakt do osoby zajmującej się wystawianiem fałszywych dokumentów.

Adwokat Jacek Ciepluch twierdzi, że Łukasz J. został oszukany i wciągnięty w całą aferę – Mój klient jest ofiarą mafii wyłudzającej VAT.

Do firmy Łukasza J. zgłosiła się spółka, która zaproponowała stworzenie nowych kanałów sprzedaży. Otrzymała ona wynagrodzenie, jednak nie odprowadziła podatku – Gdyby mój klient miał świadomość tego procederu, nigdy nie podjąłby współpracy z tą firmą – dodał Ciepluch.

Łukasz J. kiedy dowiedział się o całej sprawie, skorygował zeznania podatkowe i zapłacił należności.

 

Źródło RMF 24
Zostaw odpowiedź