Zmarł jeden z najpotężniejszych bossów rodziny Colombo

fot. Carmine Persico, materiały prasowe
0 7 971

Carmine Persico chorował na cukrzycę i odszedł w wieku 85 lat więzieniu, po odsiadce 33 ze 139 lat pozbawienia wolności. Gangster był znany m.in. jak „Wąż” oraz „Nieśmiertelny”.

Persico rozpoczął swoją karierę przestępczą w wieku 16 lat. Porzucił wówczas szkołę i został liderem ulicznego gangu. Niedługo później został pierwszy raz aresztowany pod zarzutem brutalnego pobicia.

Po dołączeniu do mafii, początkowo zajmował się zakładami bukmacherskimi i pożyczkami, później zaczął zarabiać na włamaniach i kradzieżach. Przez dekadę był aresztowany ponad 12 razy, mimo to w więzieniu spędził jedynie kilka dni.

Ze względu na swoją inteligencję i to jaki był twardy, stał się legendą już w wieku 17 lat. Później, w niektórych częściach Brooklynu uznawano go za miejscowego bohatera.

Mafioso został bossem w 1973 roku i miał kierować rodziną nawet będąc za kratkami. Był jednym z najdłużej działających liderów mafii w historii.

Persico był odpowiedzialny za ponad 20 morderstw, których dokonywał sam lub zlecał ich wykonanie. Oskarżono go także m.in. o lichwę, włamania, kradzieże, posiadanie nielegalnej broni, napady.

Mafioso w 1987 roku, który reprezentował sam siebie podczas procesu, został skazany na 139 lat pozbawienia wolności za kierowanie rodziną przestępczą, oraz wymuszenie milionów dolarów ze związków i firm budowlanych.

Jego prawnik Benson Weintraub twierdzi, że skazany nie otrzymywał odpowiedniej opieki co doprowadziło do jego śmierci.

źródło: bbc.com, mirror.co.uk

Zostaw odpowiedź