Zmarł Athony Graziano, były consigliere rodziny Bonanno

fot. zdj wykorzystane przeciwko Graziano w sądzie, materiały prasowe
0 4 086

Jak poinformowała córka mafiosa Renee Graziano, były członek nowojorskiej rodziny mafijnej odszedł w wieku 78 lat.

Anthony jako członek Cosa Nostry znany był z zarabiania dużych pieniędzy dzięki swojej brutalności. Swoją działalność w klanie Bonanno zaczynał jako zwykły żołnierz, następnie kapitan, aż został doradcą swojego przyjaciela i szefa Josepha Massino.

Massino ostatecznie został pierwszym nowojorskim bossem, który poszedł na współpracę z rządem i przystąpił do programu ochrony świadków, jednak nigdy nie zeznawał przeciwko Graziano.

Mafioso także znany jako „T.G.” w przeszłości był wielokrotnie skazywany i spędził kilkanaście lat za kratkami m.in. za oszustwa podatkowe, nielegalna działalność bukmacherską czy zlecenie morderstwa.

Jednym z kapusiów, który pomógł rządowi skazać wielu gangsterów był zięć Graziano, który potajemnie nagrywał ich rozmowy.

Graziano zyskał niechcianą sławę po emitowanym od 2011 roku programie „Mob Wives” („Poślubione mafii”). Program stworzyła i wyprodukowała jego córka Jennifer. Natomiast Renne zajęła jedną z głównych ról.

Starzejący się mafioso zakończył swoją przestępczą działalność kilka lat temu, kiedy na jego miejsce pojawiła się nowa ekipa rządząca rodziną Bonanno.

Graziano w przeciwieństwie do wielu innych członków rodziny Bonanno zawsze był uznawany za twardego, lojalnego gangstera, który nigdy nie poszedł by na współprace z rządem.

źródło: aboutthemafia.com, okmagazine.com

Zostaw odpowiedź