Zlikwidowano wytwórnię amfetaminy w pow. wołomińskim

fot. policyjna akcja, policja.pl
0 3 539

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali kolejne osoby trudniące się nielegalną produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium wytwarzana była amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 35 kilogramów substancji psychotropowej oraz surowce z których można wyprodukować kolejnych prawie 40 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 2 milionów złotych. Czterech zatrzymanych do sprawy mężczyzn usłyszało w prokuraturze zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się taką samą przestępczością z KWP z siedzibą w Radomiu przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili miejsce, w którym mogą być produkowane narkotyki.  Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się na terenie powiatu Wołomin. Wielotygodniowa żmudna praca policjantów przyniosła efekty.

W domu mieszczącym się na posesji znajdowały się 3 linie technologiczne służąca do produkcji amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli tam różnego rodzaju urządzenia o dużej wydajności, takie jak: beczki, termostaty, grzałki, silniki, zawory, sterowaną elektrycznie czaszę grzewczą oraz odczynniki chemiczne. Funkcjonariusze przejęli także blisko 35 kilogramów wytworzonej gotowej substancji psychotropowej oraz 15 litrów prekursora BMK, z którego można wyprodukować kolejnych 30 kilogramów narkotyku zabezpieczyli również 2 litry substancji, z której można wytworzyć 9 kilogramów narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 2 milionów złotych.

Do sprawy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 23 do 34 lat. W czasie dalszych czynności zabezpieczono dodatkowo ok. 800 gram marihuany oraz pieniądze w kwocie 49 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga  gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków oraz wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowej. Może im grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zostaw odpowiedź