Zlikwidowano obóz szkoleniowy dla zabójców z Mara Salvatrucha (FOTO)

Fot. zatrzymanie liderów gangu, DPI
0 6 419

Władze Hondurasu poinformowały o uderzeniu w gang Mara Salvatrucha. Służby ujawniły miejsce, w którym gangsterzy przygotowywali się do tego, by zostać zabójcami.

Operacja przeciwko MS-13 została przeprowadzona w piątek 19 lutego. Funkcjonariusze schwytali sześciu liderów grupy oraz zlikwidowali bazę szkoleniową i laboratorium, w którym wytwarzano zakazane substancje.

Obóz, który nosił nazwę „La Escuelita” znajdował się między departamentem Francisco Morazán, a Olancho – około 100 kilometrów na wschód od stolicy kraju. Baza gangsterów była ukryta na górzystym terenie i służyła jako centrum szkoleniowe. To właśnie tutaj członkowie Mara Salvatrucha uczyli się, jak posługiwać się bronią oraz mogli przeprowadzać ćwiczenia. „La Escuelita” to również istotne miejsce, w którym planowano kolejne nielegalne działania gangu.

Funkcjonariusze po przeszukaniu obozu zabezpieczyli shotguny, karabiny AK-47, krótką broń palną, magazynki, amunicje, kamizelki kuloodporne czy też narkotyki.

Mara Salvatrucha to jeden z najbardziej brutalnych gangów na świecie. Zabijają zarówno małe dzieci, jak i kobiety. Ich ofiarami padają nie tylko członkowie wrogich gangów, lecz także rodziny, przyjaciele, sąsiedzi. W atakach zabijają nawet swoich bliskich, nie zwracając przy tym uwagi na wiek ofiar.

 

 

 

 

Źródło dw.com
Zostaw odpowiedź