Zlikwidowano plantację marihuany. 5 mężczyzn zostało zatrzymanych

0 1 090

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wspomagani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji i Wydziału d.w. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Krakowie dokonali przeszukań w kilku mieszkaniach i domach usytuowanych na terenie powiatu chrzanowskiego. Efektem działań było zatrzymanie pięciu mężczyzn uraz ujawnione plantacje marihuany. Czterej mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających.

 

W czwartek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  wspomagani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji  i Wydziału d.w. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Krakowie dokonali przeszukań w kilku mieszkaniach i domach usytuowanych na terenie  powiatu chrzanowskiego. Efektem działań było zatrzymanie pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat, mieszkańców  powiatu chrzanowskiego i oświęcimskiego.

W dwóch lokalach ujawniono  plantacje marihuany, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. W jednym z  mieszkań odnaleziono specjalną skrytkę,  gdzie przechowywane były znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie  zabezpieczono 113 sadzonek konopi indyjskich, 211 g suszu marihuany i 300 gramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości  ok. 100 tys zł.

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie czterej  zatrzymani usłyszeli  zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, bądź ich  posiadania – za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  W sobotę, Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź