Zlikwidowana dziupla samochodowa. Wstępna wartość nielegalnych towarów i części to około milion zł (VIDEO)

fot. dziupla samochodowa, policja
0 1 976

Współpraca kryminalnych z Komisariatu Policji w Drezdenku i Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich doprowadziła do zlikwidowania dziupli samochodowej, w której rozkręcano i przechowywano kradzione samochody i inne rzeczy pochodzące z kradzieży.

W dziupli samochodowej, którą prowadził 28-latek śledczy zabezpieczyli m.in. trzy kradzione samochody, naczepę, maszynę budowlaną oraz wiele innych części mogących pochodzić z kradzionych samochodów m.in. silniki i części karoserii. Wszystkie pochodziły od aut wyprodukowanych w ostatnich kilku latach.

Śledczy zabezpieczyli również prawie tysiąc paczek nielegalnych papierosów, bez polskich znaków akcyzy oraz pochodzącą z kradzieży odzież i kawę. Tylko w przypadku nielegalnych papierosów straty skarbu państwa przekraczają kwotę 15 tys. złotych.

Wstępna wartość nielegalnych towarów, to niemal milion złotych. Niewykluczone, że wartość się zwiększy, bo weryfikowane jest pochodzenie pozostałych części i rzeczy, które zabezpieczono.

W tej sprawie policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z paserstwem, przy czym uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu.

Odpowie również za posiadanie nielegalnych papierosów. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. W dniu 18 lutego br. 28-latek został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Śledczy na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości niemal 900 tys. złotych.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź