Zawodnik Realu Madryt Raul Bravo kierował grupą przestępczą

fot. Bravo (z lewej) i Zinedine Zidane
0 4 624

Jak poinformowała Policia Nacional w Madrycie, akcja rozbicia grupy przestępczej została przeprowadzona we współpracy z różnymi formacjami hiszpańskiego wymiaru ścigania.

Według śledczych członkowie siatki, którą kierował były piłkarz Realu Madryt Raul Bravo, ustawiali wyniki meczów piłkarskich w pierwszej i drugiej lidze hiszpańskiej w zamian za korzyści finansowe.

We wtorek przed południem zatrzymany został m.in. Bravo, a także inny były piłkarz kilku pierwszoligowych zespołów Carlos Aranda, który występował m.in. w Realu Saragossa.

Pośród zatrzymanych jest dwóch aktualnych piłkarzy pierwszoligowych klubów hiszpańskich – Borja Fernandez z Valladolid CF i Samuel Sainz Alonso z Getafe. W tej grupie znalazł się też Inigo Lopez Montana z drugoligowego Deportivo La Coruna, który w przeszłości występował m.in. w SD Huesca.

Jak podaje „La Vanguardia” przesłuchano wielu działaczy SD Huesca, z których aresztowano już prezesa klubu Agustina Lasaosę, a także dyrektora departamentu medycznego Juana Galindo Lanuzę.

Jedna z katalońskich gazeta dowiedziała się od śledczych, że grupa kierowana przez Bravo miała ustawiać wyniki spotkań w obecnym oraz poprzednim sezonie. Najwięcej podejrzanych meczów dotyczy klubu Valladolid CF.

We wtorek wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej, korupcji oraz prania pieniędzy.

źródło: PAP, Onet.pl

Zostaw odpowiedź