Zatrzymano „Miśka”. Lider grupy przestępczej ukrywał się we Włoszech

fot. Zatrzymany mężczyzna, policja.pl
0 7 547

Paweł M. ps. „Misiek” był poszukiwany przez policję za popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych. Ja poinformowała Beata Marczak, zastępca Prokuratora Generalnego, uważany za lidera małopolskich kibiców mężczyzna ukrywał się we Włoszech.

Do zatrzymania Pawła M. doszło w czwartek w miejscowości Cassino na południe od Rzymu. Wiadomo, że posługiwał się fałszywym polskim dowodem osobistym. Do jego zatrzymania miała doprowadzić wielomiesięczna współpraca pomiędzy krakowskimi „łowcami cieni” oraz włoską policją.

– Będziemy się starali jak najszybciej doprowadzić do sprowadzenia tego pana do Polski. Na pewno w grę będzie wchodziło zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, chociażby z tego powodu, że istnieje obawa, iż pozostawiony na wolności ucieknie – powiedziała Marczak Polskiej Agencji Prasowej.

Polscy śledczy chwalą współpracę polsko-włoską. Według Marczak przebiegała ona bardzo dobrze. Paweł M. przebywa obecnie we włoskim areszcie. – Liczymy, że bardzo szybko zostanie przetransportowany do Polski – zaznaczyła.

W maju za 39-letnim Pawłem M. ps. „Misiek” lub „Gruby” Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wystawił list gończy. W związku z podejrzeniem o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych Pawła M. szukali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji.

źródło: kryminalnapolska.pl

Zostaw odpowiedź