Zatrzymania w Nowym Dworze Mazowieckim. „Posiadanie i handel narkotykami”

fot. grupa realizacyjna
0 6 942

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców podczas realizacji sprawy, w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Po przedstawieniu zarzutów na wniosek prokuratora trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, jeden został objęty policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców KSP przy wsparciu policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili działania mające na celu zatrzymanie osób zajmujących się handlem środkami odurzającymi.

W godzinach porannych weszli do kilku mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim. W ich ręce wpadło powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców czterech mężczyzn w wieku 22, 25, 34 i 63 lat, działających w grupie, która posiadała narkotyki i handlowała nimi. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 250 gramów amfetaminy, marihuany i mefedronu.

fot. jeden z zatrzymanych

Ponadto w mieszkaniach znaleziono wagi elektroniczne, torebki służące do porcjowania narkotyków oraz już przygotowane do sprzedaży środki odurzające. Zabezpieczyli również mienie w wysokości 14,5 tysiąca złotych oraz samochód.

Po wykonaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim niezbędnych czynności zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi.

Na wniosek prokuratora trzech z mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. 63-latek natomiast został objęty policyjnym dozorem.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zostaw odpowiedź