Zatrzymania do tzw. „grupy przebierańców”

fot. CBA
0 1 723

Na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali w dniu 18 marca 2019 roku Roberta G., z udziałem którego w dniu 19 marca 2019 roku wykonano czynności procesowe i względem tego podejrzanego wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony przez Sąd.

Robert G.  to kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej, który powoływał się na wpływy w instytucjach państwowych i służbach specjalnych. Oferował on przedstawicielom różnych instytucji i firm, że roztoczy nad nimi „parasol ochronny”, gwarantując uniknięcie kontroli i postępowań karnych ze strony organów skarbowych i policji.

Drugi z podejrzanych – Paweł S. został zatrzymany w dniu 19 marca 2019 roku w godzinach wieczornych. Dzisiaj zostaną wykonane z jego udziałem czynności procesowe.

Prokuratura Regionalna w Katowicach zarzuca mu powoływanie się na wpływy instytucjach państwowych i służbach specjalnych, podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

W związku z tą sprawą w zeszłym roku zostało już zatrzymanych 13 osób, wśród nich były minister sprawiedliwości w rządzie SLD i jego współpracownik. Grupa działała na terenie Warszawy i kilku innych miejscowości. Oferowała swoje usługi przede wszystkim firmom z branży farmaceutycznej i paliwowej. Celem było wyłudzenie co najmniej kilkuset tysięcy złotych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź