Zamiast urządzeń wentylacyjnych towar za 18 mln zł. Przemytnicy wpadli w ręce Straży Granicznej (VIDEO)

Fot. Akcja Straży Granicznej i KAS, SG
0 2 941

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku przechwycili blisko 1,3 mln paczek nielegalnych papierosów. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 18 mln zł. Gigantyczna kontrabanda była ukryta w dwóch ciężarówkach zatrzymanych podczas wspólnych działań obu służb.

Kontrabandę zabezpieczono na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli drogowej dwie ciężarówki. W trakcie ich sprawdzania okazało się, że w naczepach zamiast deklarowanych urządzeń wentylacyjnych i płyt termoizolacyjnych były papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W naczepie tira kierowanego przez 30-letniego obywatela Białorusi ujawniono blisko 520 tys. paczek, natomiast w drugiej ciężarówce, prowadzonej przez 25-letniego obywatela Polski, było 768 tys. paczek papierosów.

Łącznie w obu naczepach funkcjonariusze znaleźli niemal 1 mln 288 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Szacuje się, że wartość towaru to ponad 18 mln 200 tys. zł. Wobec kierowców ciężarówek zostało wszczęte śledztwo, które prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej.

Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Straż Graniczna

 

Zostaw odpowiedź