Zabójca pracujący dla „El Chapo” zamordowany 2 miesiące po wyjściu z więzienia

Fot. zdjęcia udostępniane przez "El Chino Antrax", mat. prasowe
1 20 551

Jose Rodrigo Arechiga Gamboa znany jako „El Chino Anthrax” w przeszłości był poszukiwanym na całym świecie przemytnikiem i zabójcą. Pracował dla kartelu Sinaloa, wykonując polecenia „El Chapo” i „El Mayo”.

W 2008 roku Gamboa wraz z dwoma innymi przemytnikami stworzył grupę morderców „El Anthrax”, której nazwa oznacza wąglika.

Przed schwytaniem przestępca często chwalił się swoim luksusowym życiem na portalach społecznościowych. Ponadto aby uniknąć więzienia posługiwał się fałszywym paszportem, próbował zmieniać swoje linie papilarne oraz przeszedł kilka operacji plastycznych.

Przestępca został aresztowany w Holandii w grudniu 2013 roku, a po 7 miesiącach trafił do Stanów Zjednoczonych.

Fot. policja na miejscu strzelaniny

Zabójca dopiero w grudniu 2019 roku został skazany na 7 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności. Swój wyrok odsiadywał w zakładzie karnym w San Diego.

3 marca „El Chino Anthrax” trafił do aresztu domowego i od tego czasu przebywał w swoim mieszkaniu w Kalifornii.

13 maja amerykańskie służby zgłosiły zaginięcie mężczyzny.  Zwłoki przemytnika, jego siostry i jej męża zostały odnalezione dwa dni później w porzuconym aucie na drodze łączącej Culiacan i Ayune w stanie Sinaloa.  Jak podają lokalne media trzy ciała ofiar były zawinięte w koce i oklejone taśmą.

Źródło: thesun.co.uk

1 komentarz
  1. tomo mówi

    zabójca i przemytniik wyszerdł po 7latach w usa??? to zwykła kapusta wiec tak skonczył

Zostaw odpowiedź