Z policyjnego konta zniknęło 255 tys. zł. Podejrzany próbował popełnić samobójstwo

Zdjęcie podglądowe
0 6 084

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyprowadzenia ponad ćwierć miliona złotych z konta tajnej komórki w Radomiu.

Podejrzany o kradzież jest  Karol R. naczelnik Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Mężczyzna miał pobierać zaliczki na zakupy związane z operacjami, których następnie nie rozliczał.

WTO to najtajniejsza komórka w policji, która działa na specjalnych zasadach. Odpowiada ona m.in. za inwigilację przestępców – operacje pod przykryciem, zakładanie podsłuchów, ukrytych kamer.

Na początku kwietnia zastępca komendanta wojewódzkiej policji w Radomiu złożył zawiadomienie do prokuratury, a Karol R. został odwołany ze stanowiska. Podejrzany funkcjonariusz podjął wówczas próbę samobójczą uderzając rozpędzonych samochodem w latarnię.

Śledztwo zostało wszczęte 3 kwietnia, dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przez wysokiego rangą funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu. Postępowanie jest prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień przez tego funkcjonariusza w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości w postaci środków finansowych w kwocie 255 400 zł -potwierdził prokurator Mirosław Wachnik.

Źródło: Radio Eska / wiadomosci.gazeta.pl

Zostaw odpowiedź